Banki w Polsce

Kredyty i pożyczki w różnych bankach asystują nam przez cały czas, aczkolwiek na wszelakie rodzaje chcemy się bronić przed zasadzką kredytów bankowych i czasem wolimy zapożyczyć się u znajomych czy rodziny niż w instytucjach bankowych.

Większość osób boi się dużego oprocentowania kredytów i co za tym idzie, sporych odsetek. Poza tym nieraz jest tak, że wszystkie banki nęcą w reklamach niewysokim oprocentowaniem, ale kiedy przychodzi do zatwierdzenia umowy to ukazują się koszty manipulacyjne, które sprawiają, że oprocentowanie już wcale takie korzystne nie jest. Ale może się zdarzyć, że faktycznie wydatki oprocentowania nie będą wcale takie wysokie. Nierzadko się zdarza, że banki stosują niższą prowizję w stosunku do wypróbowanych, stałych klientów, których znają. Ponadto jeśli mamy w danym banku konto oszczędnościowe czy linię debetową, to także możemy liczyć na cokolwiek korzystniejsze warunki. A wskutek tego dobrze jest wziąć kredyt w banku, w którym mamy założone konto lub z którym mieliśmy już wcześniej do czynienia.

Wskazane jest także posiadać wiedzę, że w przypadku zaciągania kredytu bankowego, dobrze jest mieć wyższe oprocentowanie nominalne i niską prowizję aniżeli niskie oprocentowanie i wysoką prowizję. Zdołamy dodatkowo obniżyć koszt całkowity kredytu, o ile skreślimy z ubezpieczenia. Nie jest ono obowiązkowe, lecz doradcy bankowi z rzadka o tym ogłaszają kredytobiorców lub imputują, że trzeba kupić ubezpieczenie bądź że jest ono w pakiecie. Do tego jeśli już pobieramy kredyt, to lepiej wybrać ten z ratami malejącymi niż stałymi, bo raty z czasem maleją i ogólny koszt pożyczki jest mniejszy.

Leave a Reply