Kredyty hipoteczne

Nie ulega już od dawna wątpliwości, że w obecnych czasach multum osób żyje sobie błogo na jakiś kredyt. Kredyty bankowe hipoteczne i pożyczki stanowią w tej chwili niemalże nieodzowną porcję naszego istnienia.
Od pewnego czasu w Polsce istnieje wiele banków i każdy z nich wabi innym kredytem, naturalnie na wybitnie wziętych warunkach. A czy rzeczywiście te pożyczki bankowe są takie opłacalne. Co prawda od kilku lat trwa w Polsce norma prawna, która przystosowuje wysokość oprocentowania kredytu, tak aby nie wynosił on więcej niż bodajże 20 %, to jednakże i tak krocie instytucji finansowych znalazło fortel na wzbogacenie się na oferowaniu kredytów, w taki sposób, że doliczają do kredytu wiele należności manipulacyjnych, które zwiększają rzeczywisty koszt kredytu.

Te odpłatności manipulacyjne to między innymi jednokrotna prowizja, która może wynosić maksymalnie pięć procent, comiesięczne ubezpieczenie, które może wynosić nawet pięć procent w skali roku, które jest ubezpieczeniem banku przed niezdolnością spłacenie przez klienta kredytu, między innymi w przypadku straty pracy, choroby lub stałego inwalidztwa i w takim przypadku ubezpieczyciel będzie spłacać raty, jednorazową opłatę administracyjną za rozpatrzenie wniosku, przyrządzanie i zawarcie umowy a to wszystko składa się na realną roczną stopę oprocentowania, która może dochodzić nawet 30 procent. Zatem zanim zdecydujemy się na kredyt w jakimś konkretnym banku, dobrze jest zapytać pracownika banku o RRSO, aby poznać faktyczne oprocentowanie i koszty pożyczki. Chociaż często RRSO jest podawana drobnym druczkiem u dołu strony umowy, ale mało kto kieruje na to atencję.

Leave a Reply