Ranking banków i kredytów

Każdy, kto poszukuje dla siebie intratnego kredytu, korzysta z doświadczeń znajomych i czyta różnorakie opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych.
Warto również zwrócić uwagę na (Va-bank.pl) ranking dobrze rokujących banków i kredytów. Niedawno w necie pojawił się marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego czytamy, że Kredyt Bank obniżył marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro, a BNP Paribas Fortis wyznaczył wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na początkowe trzy lata spłaty kredytu. Dodatkowo inne banki przedstawiły różne mniej lub bardziej zachęcające promocje.

I w tym miesiącu okazało się, że najtańszy kredyt hipoteczny oferuje bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie faktyczne kredytu wynosi niecałe 5,1%. Natomiast po trzech latach od spłaty pożyczki stopa będzie już wynosić 1,29%. Są jednakże banki, które dostarczają niższe marże. Z kolei Eurobank trzyma kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%. Ponadto bank ten nie podejmuje prowizji od udostępnienia kredyt, a tym samym oprocentowanie autentyczne kredytu wynosi 5,55% i jest ono w tej chwili najniższe na naszym rynku.

Lukas Bank też wprowadził atrakcyjną propozycję promocyjną, która nazywa się “Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej lepiej przyjrzeć. Też Bank Zachodni WBK wprowadził niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , aczkolwiek symultanicznie ma on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% wartości kredytu. Jednak takie promocje to wiecznie coś, co jest jakimś ulżeniem dla naszego portfela. A wszak kredyty i pożyczki to nie temat na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas obowiązywało na kilka lat.

Leave a Reply