Top model

Każda nastoletnia dziewczyna kiedy jest mała, śni o tym, żeby zostać modelką. Profesja modelki jest jednak trudny, mimo obrazu, który ukazywany jest w telewizji. Ostatnio do naszego kraju trafił program rozrywkowy Top Model, który był jednym dużym konkursem, mającym na celu znalezienie nowej top modelki. Miał on wskazać oglądającym, że z brzydkiego kaczątka może wyrosnąć śliczny łabędź.

Zyskał ogromną widownię, miał na tyle wielką oglądalność, że postanowiono go kontynuować, co jest równoznaczne z tym, że widzowie mogą spodziewać się drugiej edycji. Top Model to pewien zwrot, który w innych krajach nastąpił wiele lat wcześniej. I choć nasza polska edycja nie była tak wyrazista, to jednak przełamywała swego rodzaju tabu. Kandydatki na modelki bowiem musiały pozować do fotek bez ubrań, do tego w różnych scenach. Zadania postawione przez dziewczynami nie były łatwe, jednakże większość z uczestniczek dała sobie wyśmienicie radę.

Przychylność widzów okazała się ważniejsza od słów jury, czy nawet tylko wyglądu modelki. Tytuł Top Model zdobyła dziewczyna, która nie była faworytką w trakcie programu. Stała się nią przypadkowo. Telewidzowie lubią, jak na ich oczach rodzi się nowa modelka. Może dlatego właśnie tego rodzaju show jak Top model dla polskich nastolatek cieszą się taką popularnością. Dziewczyny, które nie wzięły udziału w przesłuchaniach do pierwszej edycji, już niebawem będą miały szansę to zrobić. Ciekawe czy będą miały tyle odwagi, żeby stanąć oko w oko z jury, które jest srogie i nie zawsze delikatnie obchodzi się z dziewczynami, które pragną zostać modelkami.

Leave a Reply