Własny katalog stron

Ciekawy i dokładnie polinkowany katalog stron www to normalna sprawa każdego pozycjonera stron www. Na pewno trzeba korzystać również z innych dostępnych w internecie katalogów i wrzucać osobiste strony gdzie się tylko da. Natomiast gdy na serio zajmujemy się reklamą stron i pragniemy mieć dobre wyniki to powinniśmy także posiadać jakiś własny dobrze polinkowany katalog stron.

Ostatnio najpopularniejszym i tak naprawdę chyba najlepszym skryptem pod powyższy serwis jest skrypt seokatalog. Egzystuje już więcej niż półtorej roku i przez ten okres stworzono więcej niż tysiąc stron opartych dokładnie na tym oprogramowaniu. Warto zawsze zastanowić się poważnie i przemyśleć politykę zanim zdecydujemy się na założenie własnego spisu serwisów www. W przypadku gdy zdecydujemy się na otwarty, czyli nie moderowany katalog to może się to dla nas źle skończyć.

Wyszukiwarki nie lubią takich stron i bardzo sprawnie wyrzucają je ze swojego indeksu lub stosują tak zwane filtry. Najprawidłowiej mieć taki katalog, który będzie zawsze moderowany i jednym z najwyższych kryteriów przy zatwierdzaniu stron będzie unikatowość i nie powtarzalność tekstu. W tym wypadku można poważyć się stwierdzenie, że po jakimś czasie będzie to ciekawy i przyjazny dla wyszukiwarek portal, który może być również źródłem małych dochodów. Oczywiście nie ma co nastawiać się na jakieś duże zyski aczkolwiek stale dodatkowych parę złotych w miesiącu może nam sprawić przyjemność.

Leave a Reply